To číslo už znáte: Lidé během třetího ročníku charitativní Národní potravinové sbírky darovali celkem 236 tun potravin. Které z pultů zapojených obchodních řetězců putovaly do potravinových bank a odtud rovnou potřebným. Klíčové je slovo „putovaly“. O putování se postarala společnost Raben Logistics Czech, která nyní dopočítala, kolik její řidiči s jídlem najezdili kilometrů.

Jde o úctyhodné číslo. Řidiči společnosti Raben Logistics během sobotní noci najezdili plných 2193 kilometrů, aby potraviny – nakoupené zákazníky obchodních řetězců Albert, dm, Globus, Kaufland, Makro, Penny Market a Tesco, určené pro charitativní organizace a azylové domy – dostali tam, kam patří. Tedy do potravinových bank, odkud se distribuovaly dál.

Foto: Penny Market Praha, Choceradská, Bps
Momentka z předávky nakoupených potravin před pražským Penny Marketem v Choceradské ulici. Foto: Bps

V sobotu 21. listopadu usedlo za volanty svých nákladních vozů celkem čtrnáct řidičů společnosti Raben, zapojila se čtyři depa.

„Vždy nám udělá radost, když můžeme podpořit dobrou věc. O to víc nás těší, že v tomhle případě se propojil celonárodní projekt s činností, v níž jsme odborníci,“ uvedl Jakub Trnka, generální ředitel Raben pro Českou republiku.

Společnost Raben Logistics Czech nabízí komplexní logistické služby na míru. Poskytuje smluvní logistiku, silniční přepravu, tuzemskou a zahraniční, celovozovou a kombinovanou přepravu, logistiku čerstvých produktů – Fresh Logistics, leteckou a námořní přepravu i lead řešení. Na českém trhu působí od roku 2008, do Národní potravinové sbírky se jako partner projektu zapojila letos poprvé. A premiéra dopadla na jedničku. „Osobně jsme moc rád, že přeprava potravin proběhla bez jediného problému a jídlo se dostalo k lidem, kteří ho potřebují,“ řekl generální ředitel Jakub Trnka. „Taky bych rád poděkoval všem našim zaměstnancům, kteří se do sbírky zapojili jako dobrovolníci.“


 

 Národní potravinovou sbírku 2015 podporují:

NPS organizuje: Byznys pro společnost ve spolupráci s Armádou Spásy a Federací potravinových bank
Strategičtí partneři: Albert, dm, Globus, Kaufland, Makro, Penny Market, Tesco, Carrier
Partneři: Raben Logistics, Mars, Rohlik.cz, Sodexo, Sodexo Benefity, Unilever
S podporou: Ministerstvo zemědělství, MČ Praha 7, Mateřská škola Uranie, ZŠ Letohradská P7
Hlavní mediální partner: Český rozhlas Mediální partneři: DeadLineMedia, Loosers, MilujemeJidlo.cz, My89.cz

O Byznys pro společnost, z.s.:

Největší organizace na podporu společensky odpovědného byznysu v ČR. Je národní partnerskou organizací CSR Europe, celoevropské platformy pro odpovědné podnikání (corporate social responsibility) a českým koordinátorem mezinárodních programů (např. Diverzita.cz). V Česku vedle NPS organizuje třeba celosvětové dny firemního dobrovolnictví Give&Gain a Engage.

www.byznysprospolecnost.cz // facebook.com/byznysprospolecnost  // twitter.com/odpovednefirmy
kontakt: Jakub Unger, unger@byznysprospolecnost.cz , +420737214123

2 193 kilometrů! V Raben Logistics spočítali, jak přepravovali dary z potravinové sbírky