Hradec Králové – V den jejího konání mají lidé z celé České republiky možnost zakoupit trvanlivé potraviny a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze. Řeč je o Národní potravinové sbírce, která se 21. listopadu koná v Hradci Králové a dalších městech u nás.

Oblastní charita Hradec Králové na tuto akci hledá pomocníky už nyní. „Hledáme dobrovolníky, kteří by pomohli s organizací potravinové sbírky ve čtyřech obchodních domech v Hradci a jednom v Jaroměři,“ upřesňují charitní pracovníci. Hlásit se je možné na ranní, odpolední a podvečerní směnu na emailu dobro@charitahk.cz, popřípadě na jana. plasilova@pbhk.cz.

A co se s vybranými potravinami stane? Dobrovolníci je přímo u kasy převezmou, shromáždí a převezou do potravinových skladů České federace potravinových bank. Odtud již potraviny putují k jednotlivým charitativním organizacím a přes ně k potřebným. Přednostně poputují do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů.

Zpráva vyšla v Hradeckém deníku 15. 10. 2015


 

 Národní potravinovou sbírku 2015 podporují:

NPS organizuje: Byznys pro společnost ve spolupráci s Armádou Spásy a Federací potravinových bank
Strategičtí partneři: Albert, dm, Globus, Kaufland, Makro, Penny Market, Tesco, Carrier
Partneři: Raben Logistics, Mars, Rohlik.cz, Sodexo, Sodexo Benefity, Unilever
S podporou: Ministerstvo zemědělství, MČ Praha 7, Mateřská škola Uranie, ZŠ Letohradská P7
Hlavní mediální partner: Český rozhlas Mediální partneři: DeadLineMedia, Loosers, MilujemeJidlo.cz, My89.cz

O Byznys pro společnost, z.s.:

Největší organizace na podporu společensky odpovědného byznysu v ČR. Je národní partnerskou organizací CSR Europe, celoevropské platformy pro odpovědné podnikání (corporate social responsibility) a českým koordinátorem mezinárodních programů (např. Diverzita.cz). V Česku vedle NPS organizuje třeba celosvětové dny firemního dobrovolnictví Give&Gain a Engage.

www.byznysprospolecnost.cz // facebook.com/byznysprospolecnost  // twitter.com/odpovednefirmy
kontakt: Jakub Unger, unger@byznysprospolecnost.cz , +420737214123

Hradecký deník: Sbírka potravin se blíží, charita hledá dobrovolníky