Už jen pár dní zbývá a v tuzemských obchodech napříč republikou se začnou vybírat potraviny ve prospěch lidí zasažených chudobou. Národní potravinová sbírka se odehraje 21. listopadu a pomoci můžete i vy – přímo na místě.

Je to velmi snadné. Stačí vyplnit online přihlášku a dostanete přesné instrukce, jak se zapojit. REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ naleznete zde »

Z nabídku řetězců, které se k Národní potravinové sbírce přidaly, si vyberete ten nejblíž svému bydlišti, a právě tam budete od zákazníků ochotných pomoci lidem v nouzi radit, jaký sortiment nakoupit. A pak od nich suroviny převezmete. Dostanete typickou světle modrou zástěru s logem košíku – a dál už stačí vlastně jen dobrá vůle a úsměv na tváři.

Charitativní akci pořádá nevládní platforma Byznys pro společnost již třetím rokem, jen loni lidé a firmy během jediné nákupní soboty darovali 173 tun jídla.

Bez dobrovolníků by to ale nešlo. Zájem je i letos velký, v tuto chvíli hledá Byznys pro společnost pomocníky do dvou hypermarketů v Jihočeském kraji a do dvou ve Středočeském kraji. Budete to právě vy?

Kraj Město Řetězec Adresa
Jihočeský Tábor Penny Purkyňova 2986
Jihočeský Tábor Tesco Soběslavská 3038
Středočeský Poděbrady Tesco Bílkova 270
Středočeský Čáslav Kaufland Jeníkovská 1983

 

Zde » se můžete podívat na partnery potravinové sbírky. A zde » naleznete články o předchozích ročnících.

Jihočeši, Středočeši: Pomůžete vybírat potraviny pro dobrou věc?