V sobotu 12. listopadu se uskutečnil 4. ročník Národní potravinové sbírky. Ve více než 650 obchodech lidé darovali přes 300 tun trvanlivých potravin, z toho 4,6 tun drogistického zboží. Poslední 4 % prodejen ještě neodevzdalo výsledky, a tak toto číslo není konečné. I tak je ale jasné, že tu máme nový rekord.

„Za rekordními výsledky stojí především větší informovanost veřejnosti, která pozoruje, že se na jedné straně jídlem skutečně plýtvá, a na druhé straně si ho nemohou koupit v dostatečné míře určité skupiny lidí. Konkrétně se jedná o seniory, matky samoživitelky, pěstounské rodiny, hendikepované a další. Právě upozornit na tuto problematiku je smyslem naší sbírky,“ připomíná Pavlína Kalousová z pořádající organizace Byznys pro společnost.

Do Národní potravinové sbírky se zapojily vybrané obchody Albert, BILLA, Globus, Kaufland, Lidl, Makro, Penny Market, Tesco a všechny drogerie dm markt a ROSSMANN. Proto se letos nově v drogeriích úspěšně vybíralo i nepotravinové zboží v celkové hodnotě 640 000 Kč.

Kompletní fotogalerii sbírky můžete vidět zde.

Lidé v rámci Národní potravinové sbírky darovali více než 300 tun potravin