mealsaverNěmecká aplikace MealSaver poskytuje prostřednictvím mobilu za zlomek ceny přebytky jídla nebo čerstvého pečiva, které se v daném dni neprodaly. Tato mobilní služba nabízí lidem v Berlíně nejen levnější potraviny, ale i možnost omezit plýtvání jídlem.

Princip je jednoduchý – restaurace, kavárny či pekárny na konci dne zadají přebytky jídla, které si může veřejnost zamluvit, zaplatit a následně vyzvednout. Cena za porci je stanovená mezi jedním a třemi eury. Tento obchod je výhodný pro obě strany. Zákazníci se za málo peněz dobře najedí a obchodníci nemusí řešit likvidaci zbytků a ještě za ně obdrží peníze.

Moment Překvapení

Objednání této služby také přináší překvapení, co v daný den vybrané restauraci přebývá. Proto mají klienti možnost vyzkoušeti věci, které jim posunou kulinářské obzory. Navíc moment překvapení k celé věci patří. Např. v asijské restauraci je ale jasné, že k dispozici bude asijské jídlo, ale již není určeno, zda se bude jednat o jarní závitky, nebo třeba krabici suši.

MealSaver se chytá expandovat do měst Hamburk a Bochum. V současnosti podobná aplikace funguje ve Skandinávii a Velké Británii (Too Good To Go) a vzniká i ve Spojených státech amerických (Food For All). Jejich společným pojítkem je, že kladou důraz na záchranu jídla.

 

Mobilní aplikace pomáhá zamezit plýtvání