Odstartovala první fáze kampaně Národní potravinové sbírky, která se letos odehraje 21. listopadu. Za kampaní stojí znovu osvědčená reklamní agentura Loosers, která vsadila na známé tváře, jejichž příjmení se pojí s jídlem. Budoucí dárce osloví Emma Smetana, Láďa Hruška, Zbyněk Merunka a Ondřej Slanina.

Reklamní kampaň projektu Potraviny pomáhají a jejich Národní potravinové sbírky byla letos rozdělena do dvou specifických fází. Nevládní organizace Byznys pro společnost, která za celou událostí stojí, se již podruhé spojila s kreativní reklamní agenturou Loosers, se kterou na míru připravila plán, jak možné dárce – občany i firmy – inspirovat, aby se do sbírky zapojili.

Emma Smetana. Foto: Byznys pro společnost
Emma Smetana během focení kampaně. Foto: Bps

„S klientem jsme se shodli, že se letos zaměříme nejen na propagaci Národní potravinové sbírky, ale i na obecnou edukaci široké veřejnosti. První fáze kampaně se tedy zabývá tématem Neplýtvání jídlem, které komunikujeme v říjnu na OOH plochách v obchodních centrech a v online prostředí. Nedílnou a velmi důležitou součástí neplýtvacího tématu je lehce kontroverzní spolupráce s bulvárními médii, která projekt podpoří uveřejňováním smyšlených příběhů známých osobností, které pro kampaň využíváme. Hrdiny v bulváru budou Láďa Hruška, Zbyněk Merunka a Emma Smetana,“ prozradila Nikol Kargerová, project manager agentury Loosers.

„Koncept – stejně jako vloni – vychází z motivu prázdného talíře. Letos ho doplňujeme známými osobnostmi, jejichž příjmení se shoduje s druhem jídla či potraviny,“ komentoval pozadí kampaně kreativní ředitel Loosers Petr Bucha.

Ve vizuálech se nakonec objeví Emma Smetana, Zbyněk Merunka a šékuchař Ondřej Slanina. V bulvární části neplýtvací fáze kampaně bude hlavním hrdinou Láďa Hruška.

„Kampaň jsme produkovali inhouse, autorem fotografií je Tomáš Třeštík,“ doplnil Bucha.

První (neplýtvací) fáze přejde v průběhu října do fáze druhé, která se zaměří na potenciální dárce. Mediálně je kampaň, jako každý rok, postavena na pomoci mediálních domů a spolupracujících řetězců, které plochy poskytují zdarma či za symbolickou cenu.

Formáty jsou připraveny pro CLV, billboardy, inzerci, interaktivní plochy v obchodních centrech, rádia a POS a POP materiály apod.

Foto: Byznys pro společnost
Ondřej Slanina poslouchá pokyny od produkce a fotografa Tomáše Třeštíka. Foto: Bps

Druhá – akviziční – část kampaně poběží od října až do 21. listopadu 2015, kdy se napříč celou Českou republikou uskuteční třetí ročník charitativní Národní potravinové sbírky.

Dlouhodobý koncept Potraviny pomáhají si klade za cíl propojovat zájmy odpovědného byznysu, státu i neziskového sektoru. Kromě Národní potravinové sbírky, na níž Byznys pro společnost spolupracuje s Českou federací potravinových bank, Armádou spásy, předními prodejci potravin v České republice (Tesco, Penny, Kaufland, Albert, Globus, DM drogerie a Makro) a řadou dalších partnerů, jejich soupisku si můžete prohlédnout zde ».

Do programu patří rovněž odborný program s mezinárodní účastí Food Waste: Od teorie k praxi (podrobnosti zde ») a popularizační projekt pro širokou veřejnost MilujemeJidlo.cz ».

„Pro naši platformu je téma odpovědného a šetrného nakládání s potravinami v ČR dlouhodobě jednou z klíčových oblastí. Díky ohlasu, který v zemi vyvolala Národní potravinová sbírka víme, že toto téma rezonuje celou společností. Jsme proto rádi, že s podporou významných partnerů můžeme dlouhodobě a strategicky pracovat na změně – aby se v Česku méně plýtvalo potravinami a aby jídlo, které se nespotřebuje, pomáhalo lidem v nouzi,“ říká Pavlína Kalousová, předsedkyně Byznys pro společnost.


 

 Národní potravinovou sbírku 2015 podporují:

NPS organizuje: Byznys pro společnost ve spolupráci s Armádou Spásy a Federací potravinových bank
Strategičtí partneři: Albert, dm, Globus, Kaufland, Makro, Penny Market, Tesco, Carrier
Partneři: Raben Logistics, Mars, Rohlik.cz, Sodexo, Sodexo Benefity, Unilever
S podporou: Ministerstvo zemědělství, MČ Praha 7, Mateřská škola Uranie, ZŠ Letohradská P7
Hlavní mediální partner: Český rozhlas Mediální partneři: DeadLineMedia, Loosers, MilujemeJidlo.cz, My89.cz

O Byznys pro společnost, z.s.:

Největší organizace na podporu společensky odpovědného byznysu v ČR. Je národní partnerskou organizací CSR Europe, celoevropské platformy pro odpovědné podnikání (corporate social responsibility) a českým koordinátorem mezinárodních programů (např. Diverzita.cz). V Česku vedle NPS organizuje třeba celosvětové dny firemního dobrovolnictví Give&Gain a Engage.

www.byznysprospolecnost.cz // facebook.com/byznysprospolecnost  // twitter.com/odpovednefirmy
kontakt: Jakub Unger, unger@byznysprospolecnost.cz , +420737214123

Národní potravinová sbírka 2015 má své tváře: Smetanu, Merunku, Slaninu i Hrušku