Novojičínsko – Třetí listopadovou sobotu se uskuteční třetí ročník celorepublikové Národní potravinové sbírky a nemine také Novojičínsko. Jejím hlavním posláním je především upozornit na nedostatek základních potravin mezi některými skupinami obyvatel.

„Možnost darovat potraviny pro klienty Charity Nový Jičín bude v sobotu 21. listopadu v průběhu celého dne od 8.00 do 20.00 hodin v supermarketech Tesco v Novém Jičíně a v kopřivnickém Kauflandu. Prosíme vás a předem srdečně děkujeme za solidaritu a zapojení se do tohoto záslužného projektu. Věřte, že i malý dar je velká pomoc!“ připomíná mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

Potraviny budou od lidí – zákazníků, kteří jídlo darují přímo v obchodech během běžného nákupu, vybírat po celé zemi více než dvě tisícovky zapojených dobrovolníků. Podle předsedkyně nevládní platformy Byznys pro společnost Pavlíny Kalousové je tak sbírka jednou z největších dobrovolnických akcí v Česku: „Téma odpovědného a šetrného nakládání s potravinami je pro nás jednou z klíčových oblastí. Díky ohlasu, který vyvolaly předešlé Národní potravinové sbírky, víme, že téma rezonuje celou společností. Jsme proto rádi, že s podporou významných partnerů můžeme pracovat na změně – aby se v Česku méně plýtvalo potravinami a aby jídlo, které se nespotřebuje, pomáhalo lidem v nouzi.“

Vše potřebné o sbírce je možné si přečíst na webu potravinypomahaji.cz.

Zpráva vyšla v Novojičínském deníku 19. 11.


 

 Národní potravinovou sbírku 2015 podporují:

NPS organizuje: Byznys pro společnost ve spolupráci s Armádou Spásy a Federací potravinových bank
Strategičtí partneři: Albert, dm, Globus, Kaufland, Makro, Penny Market, Tesco, Carrier
Partneři: Raben Logistics, Mars, Rohlik.cz, Sodexo, Sodexo Benefity, Unilever
S podporou: Ministerstvo zemědělství, MČ Praha 7, Mateřská škola Uranie, ZŠ Letohradská P7
Hlavní mediální partner: Český rozhlas Mediální partneři: DeadLineMedia, Loosers, MilujemeJidlo.cz, My89.cz

O Byznys pro společnost, z.s.:

Největší organizace na podporu společensky odpovědného byznysu v ČR. Je národní partnerskou organizací CSR Europe, celoevropské platformy pro odpovědné podnikání (corporate social responsibility) a českým koordinátorem mezinárodních programů (např. Diverzita.cz). V Česku vedle NPS organizuje třeba celosvětové dny firemního dobrovolnictví Give&Gain a Engage.

www.byznysprospolecnost.cz // facebook.com/byznysprospolecnost  // twitter.com/odpovednefirmy
kontakt: Jakub Unger, unger@byznysprospolecnost.cz , +420737214123

Novojičínský deník: V sobotu proběhne na dvou místech Novojičínska potravinová sbírka