Foto: Penny Strakonice, Bps

Už je to tady! Chcete se letos stát jedním z dobrovolníků Národní potravinové sbírky? Na webových stránkách jsme spustili on-line formulář Evidence dobrovolníků, který slouží jako přihláška dobrovolníků do 4. ročníku Národní potravinové sbírky. Ta se letos uskuteční 12. listopadu ve více než 659 obchodech po celé České republice (315 obchodů partnerských řetězců, 344 prodejen drogerií).

Co je práce dobrovolníka

  • Informovat veřejnost – tj. rozdávat letáky u všech vchodů do prodejny a zodpovídat dotazy o tom, komu je pomoc určena a co je možné darovat,
  • Vybírat potraviny – tj. ukládat potraviny do určených nákupních košů s logem sbírky za pokladnami,
  • Připravit zboží na převoz – tj. naskládat vybrané potraviny do vyčleněných krabic s cílem připravit zboží na převoz do potravinových bank a charitativních organizací a pomoci s jejich naložením do aut.

Místo a čas

Každý dobrovolník si může předem vybrat místo svého zapojení. Do úvahy přichází vybrané zapojené prodejny partnerů Tesco, Globus, Penny Market, Kaufland, Albert, Lidl, BILLA a Makro. Zároveň je možné nahlásit i preferovaný čas. Protože sbírka je celodenní a probíhá v sobotu 12. listopadu od 8.00 do 20.00 hod., je možné si zvolit předem čas, který by nejlépe vyhovoval. Směny jsou rozděleny po 4 hodinách, tedy (8.00 – 12.00 hod., 12.00 – 16.00 hod., 16.00 – 20.00 hod.).

Velice si vážíme času a úsilí, které dobrovolníci věnují účasti na Národní potravinové sbírce. Vždyť úspěch sbírky závisí především na nich a jejich ochotě a přístupu.

Všem dobrovolníkům předem děkujeme za účast a přejeme, ať se letošní ročník sbírky vydaří co nejlépe!

Váš koordinátor, email: nps@byznysprospolecnost.cz

 

Právě startuje nábor dobrovolníků do NPS 2016