O Národní potravinové sbírce, která se odehraje už za týden, informoval i regionální zpravodajský portál Pražskénovinky.cz.

Praha – Máte doma potraviny, o něž byste se chtěli podělit s lidmi, kteří to skutečně potřebují? Můžete se zapojit do Národní potravinové sbírky.

„Jako radní pro sociální oblast se často setkávám s lidmi, kteří nemají dostatek prostředků, aby pokryli své základní životní potřeby. Zároveň mě však velice těší, když vidím, kolik občanů je ochotných těmto lidem dobrovolně pomáhat. Jednou z vhodných příležitostí je zapojení do Národní potravinové sbírky,“ uvedla Silvie Kratochvílová, radní Prahy 7.

Zpráva na serveru Prazskenovinky.cz o Národní potravinové sbírce. Repro: PP
Zpráva na serveru Prazskenovinky.cz o Národní potravinové sbírce. Repro: PP

Do potravinové sbírky bude možné darovat nepoužité trvanlivé potraviny s dostatečnou dobou spotřeby. Vhodné jsou zejména konzervy, polévky v prášku, trvanlivé mléko, těstoviny, kompoty, kojenecké výživy či sladkosti pro děti.

Seznam vhodných potravin naleznete také zde »

„Vybrané jídlo bude doručeno občanům Prahy 7, které doporučí náš sociální odbor ve spolupráci s Pečovatelským centrem a neziskovými organizacemi. Dárci, kteří se do potravinové sbírky zapojí, pomohou kupříkladu matkám a dětem v azylových domech, seniorům či lidem bez domova,“ doplnila radní Silvie Kratochvílová.

Potravinová sbírka v Praze 7 navazuje na další charitativní projekty, jako jsou obědy pro seniory, které bezplatně dodávají místní restaurace, či Obědové konto soukromých dárců pro děti, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit stravování ve školách.

Do těchto aktivit se v sedmé městské části již začínají zapojovat i komerční subjekty. Obědové konto podpořil Nadační fond Tesco částkou 25 tisíc korun. Společnost Billa přispěla částkou 62 tisíc korun na podporu nemajetných seniorů.

V Praze 7 bude do dvou let vysazeno 400 stromů

Národní potravinovou sbírku organizuje již třetím rokem platforma Byznys pro společnost – Fórum odpovědných firem. Sbírky se můžete zúčastnit v sobotu 21. listopadu. Sběrná místa v Praze 7 budou od 9 do 15 hodin v prostorách MŠ U Uranie (Na Maninách 1080/29a) a ZŠ Korunovační (Korunovační 164/8). Prazskenovinky.cz informoval Martin Vokuš, tiskový mluvčí MČ Praha 7.

Článek vyšel na serveru Prazskenovinky.cz 12. listopadu 2015.


 

 Národní potravinovou sbírku 2015 podporují:

NPS organizuje: Byznys pro společnost ve spolupráci s Armádou Spásy a Federací potravinových bank
Strategičtí partneři: Albert, dm, Globus, Kaufland, Makro, Penny Market, Tesco, Carrier
Partneři: Raben Logistics, Mars, Rohlik.cz, Sodexo, Sodexo Benefity, Unilever
S podporou: Ministerstvo zemědělství, MČ Praha 7, Mateřská škola Uranie, ZŠ Letohradská P7
Hlavní mediální partner: Český rozhlas Mediální partneři: DeadLineMedia, Loosers, MilujemeJidlo.cz, My89.cz

O Byznys pro společnost, z.s.:

Největší organizace na podporu společensky odpovědného byznysu v ČR. Je národní partnerskou organizací CSR Europe, celoevropské platformy pro odpovědné podnikání (corporate social responsibility) a českým koordinátorem mezinárodních programů (např. Diverzita.cz). V Česku vedle NPS organizuje třeba celosvětové dny firemního dobrovolnictví Give&Gain a Engage.

www.byznysprospolecnost.cz // facebook.com/byznysprospolecnost  // twitter.com/odpovednefirmy
kontakt: Jakub Unger, unger@byznysprospolecnost.cz , +420737214123

Pražskénovinky.cz: Praha 7 se zapojí do Národní potravinové sbírky