Petra sama vychovává čtyři děti a v současné době žijí v azylovém domě. Nejstarší syn nastoupil do učebního oboru, dvě děti navštěvují základní školu a s nejmladším synem je na rodičovské dovolené. Ačkoli má vyřízené všechny sociální dávky, je rodina v hmotné nouzi, neboť otcové dětí výživné posílají nepravidelně a v malých částkách. Petra tak nemá dostatek prostředků na pokrytí i těch základních potřeb dětí. Přestože se snaží svůj rozpočet hlídat a vaří opravdu úsporně, s věkem dětí rostou náklady na stravu, oblečení, školní potřeby, obutí a pomůcky na praxi, nezanedbatelné nejsou ani poplatky ve školách nebo výdaje na zajištění domácnosti. Darované potraviny rodině pomáhají překlenout čas do další dávky v měsíci, kdy nedostane patřičné výživné, ale i v době, kdy má vyšší výdaje a dávky hmotné nouze na toto nestačí.

Ještě před rokem byla Petra v o poznání horší situaci. V 8. měsíci těhotenství využívala službu noclehárny, ale podala si žádost o sociální službu v azylovém domě a poté tam byla ubytována. Začala si vyřizovat sociální dávky, kterých do té doby nevyužívala. Po narození syna pobírala vyšší rodičovský příspěvek a přídavek na dítě, a neměla tak nárok na doplatek na bydlení. Ocitla se v situaci, kdy jí potravinová pomoc přišla nezřídka vhod. Díky podpoře Armády spásy a azylového domu se učila hospodařit s velmi skromnými prostředky. Přišla ale další krize, kdy se jí v deseti měsících dítěte snížil rodičovský příspěvek o polovinu. Dostala se do hmotné nouze a nedokázala v plné výši hradit ubytovací poplatek. Azylový dům jí vyšel vstříc a mírně jej snížil. Než jí byl přiznán doplatek na bydlení, využila opět potravinovou pomoc.

Potravinová pomoc pomohla Petře pokaždé, kdy byla v nouzi a nedokázala se o sebe a děti postarat, ani samostatně finančně hospodařit. Této pomoci si váží, s darovanými potravinami dokáže navařit dobrá jídla, kterými nasytí svou pětičlennou rodinu. Je velmi ráda za to, že mohla a může potravinovou pomoc využít.

Příběhy od Armády spásy z Opavy