Česká televize ve čtvrtek ve své hlavní zpravodajské relaci, v Událostech vysílaných od 19:00, avizovala sobotní Národní potravinovou sbírku. Pokud jste tento příspěvek propásli, nabízíme vám jeho přepis. Reportáž si můžete pustit zde »

Moderátorka ČT: Necelé dva dny zbývají do Národní potravinové sbírky. V sobotu budou moct lidi v obchodech napříč republikou darovat trvanlivé jídlo potřebným. Pořadatelé věří, že výnos bude rekordní. Přípravy vrcholí i ve školách a mateřinkách, které se letos nově zapojily.

Redaktorka ČT v mateřské škole: I při svačině si děti berou jen tolik, kolik snědí. Ve školce je učí jídlem neplýtvat. Dnes si děti výjimečně nehrály. Chystaly svačiny a tím se zapojili do příprav Národní potravinové sbírky.

Národní potravinová sbírka ve zprávách ČT. Repro: PP
Národní potravinová sbírka ve zprávách ČT. Repro: PP

Michaela KUBĚNOVÁ, ředitelka MŠ U Uranie, Praha: Aby to pro ně nebyla nějaká kampaň, která se šíří republikou, ale aby to bylo téma, které je jim blízké a které si opravdu, na které si šáhnou.

Redaktorka ČT: Pomazánky pak odnesli do firmy. Výměnou za ně dostali trvanlivé potraviny.

Záběry z firmy: My jsme takhle to připravili pro vás a vy to teďka potom dáte lidem, který to potřebujou, takže jste udělali úplně skvělou věc.

Redaktorka ČT: Tyto darované potraviny poputují v Praze 7 do azylového domu seniorům nebo rodinám, které se pohybují na hranici chudoby. Organizátoři sbírky letošní seznam potravin pro darování aktualizovali. Stále platí, že by dárci do košů měli dávat jen ty v obalu.

Jakub UNGER, spoluorganizátor sbírky, Byznys pro společnost: Balená voda, kompoty, piškoty, trvanlivé mléko, hodně dětská výživa, protože ta sbírka míří na pomoc dětem.

Redaktorka ČT: Sobotní sbírka bude největší počtem obchodů i dobrovolníků. Charitativní organizace i potravinové banky proto věří, že se podaří vybrat přes sto sedmdesát tun jídla, což je loňský rekord. Lea Surovcová, Česká televize.


 

 Národní potravinovou sbírku 2015 podporují:

NPS organizuje: Byznys pro společnost ve spolupráci s Armádou Spásy a Federací potravinových bank
Strategičtí partneři: Albert, dm, Globus, Kaufland, Makro, Penny Market, Tesco, Carrier
Partneři: Raben Logistics, Mars, Rohlik.cz, Sodexo, Sodexo Benefity, Unilever
S podporou: Ministerstvo zemědělství, MČ Praha 7, Mateřská škola Uranie, ZŠ Letohradská P7
Hlavní mediální partner: Český rozhlas Mediální partneři: DeadLineMedia, Loosers, MilujemeJidlo.cz, My89.cz

O Byznys pro společnost, z.s.:

Největší organizace na podporu společensky odpovědného byznysu v ČR. Je národní partnerskou organizací CSR Europe, celoevropské platformy pro odpovědné podnikání (corporate social responsibility) a českým koordinátorem mezinárodních programů (např. Diverzita.cz). V Česku vedle NPS organizuje třeba celosvětové dny firemního dobrovolnictví Give&Gain a Engage.

www.byznysprospolecnost.cz // facebook.com/byznysprospolecnost  // twitter.com/odpovednefirmy
kontakt: Jakub Unger, unger@byznysprospolecnost.cz , +420737214123

Sbírka jídla pro potřebné v Událostech ČT