Brno – Zaplnit spíž nejen ve vlastním domě, ale také v zařízeních Diecézní charity Brno, která pomáhají lidem v nouzi, mohou zítra Brňané. Charita Brno pořádá třetí ročník potravinové sbírky.

Lidé budou jídlo pro chudé nakupovat v sedmi supermarketech po celém Brně. Přímo v obchodě pak nákup předají dobrovolníkům, kteří ho odvezou do skladu diecézní charity. „Potraviny rozdáváme bezdomovcům, do azylových domů a všem, kdo ho potřebují,“ popsala mluvčí Charity Brno Diana Tuyet – Lan Kosinová.
Darované potraviny musí být trvanlivé. „Ideální jsou jídla v plechovkách, instantní polévky nebo třeba těstoviny,“ upřesnila Kosinová. Dodala ale, že žádné dary nepřijdou vniveč. „Věci, které se musí hned spotřebovat, odvezeme do zařízení, kde si klienti sami vaří. Hned je tedy snědí,“ řekla mluvčí.

Loni při sbírce lidé darovali brněnské charitě přes jedenáct tun jídla. „Ještě teď čerpáme z těchto zásob,“ pochválila si Kosinová.

Kvůli velkému zájmu o sbírku musela charita posílit týmy dobrovolníků v supermarketech. „Dříve tam bývali jen dva. Nyní tam budou vždy čtyři,“ popsala Kosinová.

Brňané dnes již tradiční akci vítají. „Loni jsem se do sbírky zapojila. Je to asi nejjednodušší způsob, jak mohou lidé někomu pomoci,“ uvedla například Brňanka Tereza Němcová.

Zpráva vyšla 20. 11. v šesti titulech: Vyškovský deník (str. 09), Blanenský deník (Jižní Morava, str. 09), Brněnský deník (Brno / seriály, str. 02), Břeclavský deník (Jižní Morava, str. 09), Hodonínský deník (Jižní Morava, str. 09), Znojemský deník (Jižní Morava, str. 09)


 

 Národní potravinovou sbírku 2015 podporují:

NPS organizuje: Byznys pro společnost ve spolupráci s Armádou Spásy a Federací potravinových bank
Strategičtí partneři: Albert, dm, Globus, Kaufland, Makro, Penny Market, Tesco, Carrier
Partneři: Raben Logistics, Mars, Rohlik.cz, Sodexo, Sodexo Benefity, Unilever
S podporou: Ministerstvo zemědělství, MČ Praha 7, Mateřská škola Uranie, ZŠ Letohradská P7
Hlavní mediální partner: Český rozhlas Mediální partneři: DeadLineMedia, Loosers, MilujemeJidlo.cz, My89.cz

O Byznys pro společnost, z.s.:

Největší organizace na podporu společensky odpovědného byznysu v ČR. Je národní partnerskou organizací CSR Europe, celoevropské platformy pro odpovědné podnikání (corporate social responsibility) a českým koordinátorem mezinárodních programů (např. Diverzita.cz). V Česku vedle NPS organizuje třeba celosvětové dny firemního dobrovolnictví Give&Gain a Engage.

www.byznysprospolecnost.cz // facebook.com/byznysprospolecnost  // twitter.com/odpovednefirmy
kontakt: Jakub Unger, unger@byznysprospolecnost.cz , +420737214123

Vyškovský deník: O potravinovou sbírku je zájem. Dobrovolníků bude víc