rossmann1V rámci Národní potravinové sbírky 2016 drogerie ROSSMANN odevzdala potravinové bance v Praze 1 027 kg drogistického zboží, které ještě před Vánoci doputovalo do neziskových organizací. Byly mezi nimi například Klokánky, Farní charita Lysá nad Labem, Zajíček na koni, Červený kříž Praha 7, Prak, Protěž, Domov Radost, RSOP Praha, Subvence dětem a další.

„V Domově svaté Rodiny jsme obdrželi šampony, zubní pasty a kartáčky, dámské hygienické vložky, toaletní papír, pěny na holení a žiletky. Vše je určené pro našich 76 středně a těžce postižených klientů,“ říká Karel Cagášek, vedoucí stravovacího úseku DsR a dodává: „získané výrobky nám vydrží u některého sortimentu 3 měsíce a u některého až 5 měsíců. Je to pro nás velkým přínosem a chtěli bychom i touto cestou moc poděkovat, protože práce v sociální oblasti je opravdu náročná jak fyzicky tak i finančně.“

2 krabice drogistického zboží a 2 krabice dětské výživy a dětských potravin dorazily i do občanského sdružení Sedm paprsků. „Našimi klientkami jsou především matky v nouzi, které pečují o malé děti, a proto jsme jim dětskou výživu během měsíce rozdali a matky byly velmi šťastné. Drogistické zboží ještě po malých částech postupně rozdáváme ostatním klientům a myslím, že do konce ledna bude hotovo,“ upřesňuje paní Cymbrovičová ze Sedmi paprsků a vysvětluje, že lidé, kteří jsou ve finanční nouzi, často utrácí pouze za jídlo a na šampony, tekutá mýdla, čisticí prostředky, holicí pěny, kartáčky na zuby, vlhké ubrousky atd. jim zkrátka nezbyde. Proto byli klienti za získanou pomoc velice vděční.

Zákazníci ROSSMANN darovali přes 1 tunu drogerie