Znojmo – Hned několik skupin dobrovolníků, kteří budou pomáhat při potravinové sbírce, hledá v těchto dnech znojemská Charita. Konzervy, těstoviny, dětské výživy nebo čaj a kávu mohou nakupující v obchodních domech odložit do připravených košů, a to v sobotu jednadvacátého listopadu.

Případní zájemci o dobrovolnickou práci mohou kontaktovat Ludvíka Miholu na na e­mailu dobrovolnici. znojmo@charita.cz nebo na telefonním čísle 736 529 392.

Akce je součástí Národní potravinové sbírky. „Darované potraviny Oblastní charita Znojmo použije na přímou pomoc chudým a sociálně slabým rodinám, maminkám s dětmi v tísni, lidem bez domova a dalším osobám v tíživé životní situaci,“ vysvětlili organizátoři s tím, že sbírka potrvá od osmé hodiny ranní do osmé hodiny večerní.

Cílem celorepublikového projektu je kromě konkrétní pomoci také diskuze a snaha o řešení problematiky nedostatku potravin na jedné straně a jejich plýtvání na straně druhé.

Darovat lze paštiky, konzervy, hotová jídla, polévky, trvanlivé mléko nebo džusy. Pracovníci Charity přivítají také piškoty, dětskou krupičku, těstoviny, rýži nebo luštěniny. U vchodu do obchodního řetězce obdrží nakupující letáček včetně doporučení, které trvanlivé potraviny nakupovat.

Zpráva vyšla ve Znojemském deníku 7. 11. 2015


 

 Národní potravinovou sbírku 2015 podporují:

NPS organizuje: Byznys pro společnost ve spolupráci s Armádou Spásy a Federací potravinových bank
Strategičtí partneři: Albert, dm, Globus, Kaufland, Makro, Penny Market, Tesco, Carrier
Partneři: Raben Logistics, Mars, Rohlik.cz, Sodexo, Sodexo Benefity, Unilever
S podporou: Ministerstvo zemědělství, MČ Praha 7, Mateřská škola Uranie, ZŠ Letohradská P7
Hlavní mediální partner: Český rozhlas Mediální partneři: DeadLineMedia, Loosers, MilujemeJidlo.cz, My89.cz

O Byznys pro společnost, z.s.:

Největší organizace na podporu společensky odpovědného byznysu v ČR. Je národní partnerskou organizací CSR Europe, celoevropské platformy pro odpovědné podnikání (corporate social responsibility) a českým koordinátorem mezinárodních programů (např. Diverzita.cz). V Česku vedle NPS organizuje třeba celosvětové dny firemního dobrovolnictví Give&Gain a Engage.

www.byznysprospolecnost.cz // facebook.com/byznysprospolecnost  // twitter.com/odpovednefirmy
kontakt: Jakub Unger, unger@byznysprospolecnost.cz , +420737214123

Znojemský deník: Charita hledá dobrovolníky pro potravinovou sbírku