V současnosti probíhají poslední přípravy pro vytvoření nových grafických vizuálů, které budou součástí letošní Národní potravinové sbírky 2016. Letošní ročník sbírky se uskuteční 12. 11. 2016.

O zapojení partnerů do Národní potravinové sbírky je stále velký zájem. Dokládá to i účast tří nováčků – řetězců Billa, Lidl a ROSSMANN. Veřejnost tak bude moci 12. listopadu darovat v době od 8 do 20 hodin zakoupené potraviny v prodejnách Tesco, Globus, Penny Market, Kaufland, Albert, Lidl, Billa, Makro a ve všech drogeriích dm markt a ROSSMANN. Národní potravinovou sbírku organizuje Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a Armádou spásy, proto odevzdané potraviny poputují rovnou cestou do potravinových bank a následně organizacím, které pomáhají lidem v nouzi. V loňském roce se díky darům veřejnosti a firem vybralo 236 tun potravin, které byly poskytnuty sociálně slabým.

Národní potravinová sbírka je organizována platformou Byznys pro společnost www.byznysprospolecnost.cz ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a Armádou spásy. Na realizaci sbírky se podílí řada neziskových organizací (např. jednotlivé pobočky Armády spásy a Charity, azylové domy apod.). Vybrané potraviny budou poskytnuté klientům participujících neziskových organizací.

Národní potravinová sbírka v plném proudu