FB

Měsíc do Vánoc, konkrétně 21. listopadu 2015, se odehraje třetí ročník Národní potravinové sbírky. Široká veřejnost, potravinové řetězce a výrobci potravin budou moci i letos darovat potraviny na pomoc potřebným.

Sbírka se koná ve vybraných městech po celé České republice.

Podrobné informace, jak a kde se můžete do sbírky zapojit a pomoci, zveřejníme v nejbližších dnech. Stejně tak přehlednou mapu, v níž naleznete obchod nejblíže vašemu bydlišti, kde můžete potraviny darovat.

Národní potravinové sbírky ve prospěch azylových domů, domovů pro seniory, armády spásy a dalších organizací, které pomáhají lidem v nouzi, jsou tradiční akcí v západních zemích.

V Česku je začala organizovat před třemi lety platforma Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a Armádou spásy.

Hned první sbírka byla nesmírně úspěšná (podrobněji zde »); vybralo se celkem 66 tun potravin. Projekt získal mimo jiné hned čtyři ocenění v České ceně za public relations: 1. místo v kategorii Společenská odpovědnost a filantropie, 1. místo v kategorii Sólo kapr, 3. místo v kategorii Státní správa, veřejný a neziskový sektor a 2. místo jako Absolutní vítěz. Více o ocenění zde ».

Druhý ročník Národní potravinové sbírky v roce 2014 překonal očekávání; lidé a firmy darovali 173 tun potravin, tedy o 107 tun potravin více o rok dříve. Sbírka už proběhla ve všech krajích, ve 380 obchodech řetězců Tesco, Penny Market, Kaufland, Albert, Globus a dm. Další podrobnosti o druhém ročníku naleznete ve zprávě zde ». Fotografie si můžete prohlédnout zde ».

Potraviny bude i letos vybírat více než tisícovka dobrovolníků. Podle předsedkyně Byznys pro společnost Pavlíny Kalousové tak bude sbírka jednou z největších dobrovolnických akcí v Česku. „Každý bude moci darovat trvanlivé potraviny, které prostřednictvím potravinových bank poputují potřebným v daném kraji,“ uvedla Kalousová.

Kontakty

Fotografia_halaj Peter Halaj
Byznys pro Společnost
Programový manažer – Životní prostředí
Koordinátor Národní potravinové sbírky
Tel.: +420 731 014 424
halaj@byznysprospolecnost.cz
Zapište si datum 21. listopad 2015. Proběhne třetí ročník Národní potravinové sbírky